שעות עבודה א'-ה' 8:00-17:00
ליצירת קשר office@rmr.co.il
מספר טלפון 077-3457520

התעשייה 4, תל אביב-יפו

שעות עבודה א'-ה' 8:00-17:00
ליצירת קשר office@rmr.co.il
מספר טלפון 077-3457520

טיפים להערכות נכונה לקראת תום שנת המס 2017

מגוון טיפים להערכות נכונה לתום שנת המס 2017

1.  בדיקת ובחינה שכל ההוצאות הקבועות בעסק דווחו – האם דיווחנו על כל ההוצאות הקבועות שלנו בעסק (לדוגמא, חשמל/מים/ארנונה/שכירות ועוד). אי דיווח מלא יגרום לכך שההכנסה החייבת במס שלכם תגדל ותשלמו מס גבוה יותר! לא להיות עצלנים, ליצור קשר עם הספקים הקבועים שלכם ולבקש חשבונית מס.
2.  בדיקה ובחינה של הוצאות חד פעמיות– נסיעה לחול למטרות עסקיות, השתתפות בכנסים או השתלמויות מקצועיות ועוד. גם כאן חשוב לבדוק ולוודא שכל אותן הוצאות נלקחו בחשבון הן מבחינת מס הכנסה והן מבחינת מע"מ.
3.  בדיקת התאמות הסכומים שדווחו למס הכנסה ולמס ערך מוסף – התאמת המחזור שדווח לצרכי תשלום מקדמות למחזור בפועל והשלמת ההפרשים בדוח נובמבר-דצמבר.
4.  מאזן בוחן – לאחר שווידאנו שכל ההוצאות בעסק נלקחו בחשבון חשוב לבצע בדיקה (במידה ויש לכם שירותי הנהלת חשבונות/רואה חשבון מומלץ לבקש מהם) מה צפויה להיות ההכנסה החייבת לשנת 2017 ומה חבות המס בניכוי המקדמות וניכוי מס במקור במידה ושילמתם ו/או אין לכם פטור מניכוי מס במקור.
5.  תכנון מס ומקסום רווחים – עכשיו שהתמונה יותר ברור, במידה והעסק מגיע להכנסה שחייבת במס, ישנם מספר פעולות שניתן לעשות על מנת להקטין את חבות המס ולמקסם את הרווח.
6.  הקדמת הוצאות/השלמת התחייבויות מראש על מנת להקטין את ההכנסה החייבת למשל: הקדמת תשלום חשמל, הוצאות משרד, משכורת עובדים וכו'.
7.  רכישת מלאי – "שקל למלאי שקל לרווח".
8.  רווחי הון – ניתן לקזז רווחי הון עם הפסדי הון באותה שנת מס, כלומר, במידה ויש לנו ניירות ערך שצברו הפסדים כדאי לממש אותם כנגד ניירות ערך שצברו רווחים ו/או כנגד כל רווח הון אחר כמו דיבידנד/מכירת רכוש קבוע ובכך לקזז את חובת המס.
9.  הפקדה לקרן השתלמות – קרן השתלמות, הינה חסכון הוני לתקופה של 6 שנים, פדיון הקרן פטור ממס כמו כן בגין ההפקדה ניתנת הטבת מס.
10.  הפרשות לקופות גמל ואובדן כושר עבודה – גם כאן ישנה הטבת מס בגין הפקדה עד גובה מסוים כאחוז מההכנסה.
11. בחינת כדאיות שינוי סיווג העוסק – נקודת זמן חשובה לבחון את התפתחות העסק במהלך 2017 מול שנה קודמת, לבנות תוכניות עבודה לקראת 2018 ובהתאם לכך לבחון האם משתלם מבחינת מיסויי לעבור מעוסק מורשה לחברה בע"מ ולהפך.

מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כתחליף לייעוץ מקצועי, הטיפים ניתנים כרעיונות ליישום במסגרת עיסקית לקראת תום השנה.

לקבלת ייעוץ מקצועי צרו קשר!

Copyright © 2017 RMR Consultants. All rights reserved. האתר נבנה על ידי אורן גבעוני.